Pisaliśmy ostatnio o tym, jak przygotować psychicznie dziecko do wyjazdu. Teraz przyszła pora na rodziców, ponieważ z naszych obserwacji wynika, że to oni często denerwują się takim wyjazdem bardziej niż dziecko. Owszem, pewna doza niepewności motywuje do tego, by dopiąć wszystkie szczegóły wyjazdu i zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy, ale przesadne przeżywanie rozłąki może zrobić więcej szkody, niż pożytku. W końcu dzieci odczuwają nastroje swoich rodziców, jak więc mają pozostać spokojne, jeżeli ich opiekunowie boją się je wypuścić?
To naturalne, że każdemu rodzicowi towarzyszy troska o jego dziecko. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż wybranie sprawdzonego organizatora wyjazdów, który zatrudnia tylko wykwalifikowanych wychowawców gwarantuje, że dziecko będzie pod dobrą opieką. Tacy ludzie mają ogromne doświadczenie w pracy z najmłodszymi, dbają o ich komfort i zawsze są do ich dyspozycji. Nie ma zatem czym się martwić! Tęsknota jest naturalna, ale chwile rozłąki wynagrodzi bezpieczny powrót do domu i wspólnej codzienności.

Plusy samodzielnego wyjazdu

Jako rodzice musicie pamiętać, że dziecko w miarę upływu czasu staje się coraz bardziej niezależne i jest to proces naturalny. Samodzielne wyjazdy na kolonie lub weekendowe wycieczki na narty to doskonały początek takiej drogi. Warto od czasu do czasu wypuścić brzdąca spod swoich skrzydeł, by mógł on zbudować pewność siebie. Samodzielny wyjazd dziecka niesie za sobą bowiem szereg korzyści – zarówno dla rodzica, jak i jego pociechy.
Jedną z nich jest to, że rodzic zyskuje nieco więcej czasu dla siebie – nie tylko podczas wyjazdu, ale również po nim, ponieważ na wycieczce dziecko staje się bardziej samodzielne i być może będzie w stanie wykonywać różnego rodzaju czynności bez pomocy rodzica.
Jeżeli chodzi o dziecko to podczas takiego wyjazdu uczy się ono samodzielności. Wie, że obok nie ma rodzica, który będzie pamiętał o wszystkim, więc sam musi dbać o to, by nie zapomnieć zabrać plecaka z restauracji. Niewątpliwą korzyścią dla dziecka jest również możliwość poznania nowych koleżanek i kolegów. Na wyjazdach organizowanych przez Sport Academy dzieci dodatkowo zyskują nowe, sportowe umiejętności, które pozostaną z nimi już na całe życie.
Czy ten post przekonał Was do zapisania dziecka na samodzielny wyjazd sportowy? Mamy nadzieję, że tak, a Wasza pociecha już niedługo zacznie czerpać radość z wycieczek pełnych świetnej zabawy i nowych przyjaźni!

Polub nas! :)

Facebook
Facebook
Instagram
Google+
https://www.spoort.pl/pierwszy-oboz-pociechy-trudne-chwile-dla-rodzicow
Pinterest
Follow by Email