Dlaczego obozy sportowe są ciekawsze i bardziej wartościowe dla Twojego dziecka?

 

Wiesz już, że zarówno Ty, jak i Twoja pociecha jesteście gotowi na czasową rozłąkę? Jeżeli to właśnie pora na to, by Twoje dziecko samodzielnie wyjechało na wycieczkę, nie pozostaje nic innego niż wybór odpowiedniego organizatora i charakteru wyjazdu. Nie będzie zaskoczeniem, jeżeli powiemy, że to obozy sportowe są najciekawsze i jednocześnie najbardziej wartościowe. Dzisiaj przeczytasz o tym, dlaczego tak uważamy.

Sport to zdrowie
Z tym stwierdzeniem chyba spotkał się każdy. Jednak nie jest to tylko pusty frazes, który powtarzają wszyscy bez żadnej refleksji. Badania dowodzą bowiem, że dzieci, które uczęszczają na zajęcia sportowe i trenują regularnie, łatwiej są w stanie się skupić, a przez to nauka przychodzi im z mniejszym trudem. Sport to również sposób na poradzenie sobie z różnego rodzaju trudnymi sytuacjami i frustracją, a także stymulacja rozwoju narządów ruchu i korekta wad postawy. Ponadto aktywność fizyczna to po prostu czysta przyjemność i zabawa! Należy o tym pamiętać i nie wywierać na dziecku presji odnośnie jakichkolwiek osiągnięć sportowych.
Warto pamiętać, że zapisanie dziecka na obóz sportowy to również sposób na to, by chronić je przed nadwagą. Dzisiejsze warunki i dostępność szeregu domowych rozrywek sprzyja siedzeniu w jednym miejscu i zapominaniu o świecie zewnętrznym. Komunikacja z przyjaciółmi i rówieśnikami odbywa się w sposób cyfrowy, więc nawet osobiste spotkania przestają być potrzebne. Większości sportów nie da się jednak uprawiać w domu, co niewątpliwie stanowi dzisiaj ich zaletę.
Obozy sportowe to jednak nie tylko zapoznawanie dziecka z różnymi dyscyplinami, ale również spędzenie świetnego czasu z rówieśnikami. Podczas wyjazdu żadne dziecko nie tęskni za graniem na komputerze, ponieważ wciąż się coś dzieje, organizowane są wycieczki w ciekawe miejsca i przede wszystkim czas wypełniony jest zabawą z koleżankami i kolegami.

Czego sport uczy?
Oprócz niewątpliwych korzyści dla ciała i ducha są jeszcze rzeczy, których sport uczy dziecko. Jest to przede wszystkim umiejętność radzenia sobie z porażkami, gdy drużyna przeciwna okazuje się lepsza. Dodatkowo aktywność fizyczna uczy wytrwałości i pokory – jeżeli dziecko chce coś osiągnąć, musi mocno pracować, aż stanie się w czymś dobry.
Już dzisiaj zapisz swoją pociechę na obóz sportowy i obserwuj, jak się rozwija!

Polub nas! :)

Facebook
Facebook
Instagram
Google+
https://www.spoort.pl/czego-obozy-sportowe-sa-ciekawsze-i-bardziej-wartosciowe-dla-twojego-dziecka
Pinterest
Follow by Email