6. Opieka medyczna i pielęgniarska

Pewnie nie chcesz myśleć o tym, że Twojemu dziecku coś się może stać, ale nie oszukujmy się, wypadki się zdarzają. Może to być tylko otarcie, bo się młody przewróci, biegając za piłką, ale może też dostać gorączki! I co wtedy? Skoro dowiedzieliście się już, że kadra jest wykwalifikowana i ma doświadczenie w pracy z dziećmi to co w takim przypadku?

Kierownik obozu powinien mieć ze sobą apteczkę wyposażoną w najpotrzebniejsze leki, plastry itp. Dowiedz się czy wychowawcy przed podaniem czegokolwiek Twojemu dziecku kontaktują i konsultują się z Wami czy robią wszystko na swoją rękę? A najważniejsze upewnij się, że pielęgniarka jest na miejscu oraz lekarz (może też być dostępny na telefon- to dość częsta praktyka)

7. Ubezpieczenie
Ubezpieczenie wyjazdu jest ważną sprawą o której często zapominamy. O wypadek nie trudno nawet przy całkowitej trosce i opiece opiekunów, dlatego dowiedz się czy dzieci będą miały wykupione ubezpieczenie NNW oraz czy firma ma OC. Dodatkowo jeśli Twoje dziecko będzie uczestniczyło w sportach należących do ekstremalnych np. Jeździectwo musi mieć wykupione ubezpieczenie od takich sportów. Dowiedz się czy organizator to zapewnia czy jesteś narażona na dodatkowe koszty.

8. Transport
Twoje dziecko będzie podróżowało autokarem? Jeśli tak, organizator powinien przed wyjazdem zapewnić sprawdzenie pojazdu przez policję, która oceni czy pojazd spełnia wszystkie wymogi, aby zawieźć Twoją pociechę na miejsce bezpiecznie.

Jeśli jednak organizator jedzie pociągiem dowiedz się czy ma wynajęte przedziały, aby wszystkie dzieci mieć na oku czy może jednak grupa nie będzie w jednym wagonie. Ważne też , aby dowiedzieć się jak dzieci dostaną się z dworca do ośrodka. No i odwieczny dylemat dotyczący i pociągu i autokaru czy Twojemu dziecku w razie potrzeby pomoże ktoś z walizką?

9. Warunki lokalowe, wyżywienie, zasady panujące na obozie
Przy dzisiejszym dostępie do internetu możemy sprawdzić i zobaczyć dosłownie wszystko, dlatego zobaczymy ośrodek, w którym nasze dziecko będzie mieszkało na okres kolonii czy obozu. Jeśli organizator nie umieścił informacji o zakwaterowaniu na stronie poprośmy o nazwę ośrodka ewentualnie strony internetowej i zobaczmy opinie o ośrodku, zdjęcia.

Upewnij się, że Twoje dziecko będzie dostawało 3/4 pełnowartościowe posiłki i nie będą to hot dogi ze stacji. Jeśli Twoje dziecko ma alergię pokarmową nie zapomnij o tym powiadomić organizatora.

10. Dodatkowe koszty
Pewnie też się już z tym spotkaliście. Kupujecie ofertę za powiedzmy 1300 zł, ale super tanio. A tu nagle okazuje się, że wycieczka do Gdańska kosztuje dodatkowe 150 zł ( oczywiście dopłacicie, no bo skoro inne dziecki jadą to nie będziecie robić swojemu przykrości), ubezpieczenie dodatkowe 50 zł ( a jak tu puścić dziecko bez ubezpieczenia na wyjazd), dzieci miały iść na park linowy i znowu niespodzianka, nie koniecznie miła, kolejne 20 zł, koszulka obozowa 30 zł, transport tak oczywiście jest, ale za małą opłatą 200 zł i nagle mamy obóz nie za 1300, a za 1800 zł.

Dlatego upewnijmy się przed wpłatą zaliczki czy to na pewno koszt całkowity wyjazdu, czy małą gwiazdką nie ma informacji, że aby wszystko było w pakiecie musicie dopłacić 400 zł. 

Nie bójmy się pytać! Organizatorzy są po to, żeby rozwiać nasze wszystkie wątpliwości. 

Zapisy na OBOZY i KOLONIĘ oficjalnie otwarte!

Poznaj szczegóły wyjazdu i zapewnij swojemu dziecku niezapomniane wspomnienia z wakacji!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Polub nas! :)

Facebook
Facebook
Instagram
Google+
https://www.spoort.pl/bezpieczny-wypoczynek-10-rzeczy-na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze-kolonii-lub-obozu-czesc-ii
Pinterest
Follow by Email